| Type | IGBT KIT |
| Weight | 1.1 kg |
| Type | IGBT KIT |
| Weight | 1.4 kg |
| Type | IGBT KIT |
| Weight | 1.1 kg |
| Type | IGBT KIT |
| Weight | 1.4 kg |
| Type | IGBT KIT |
| Weight | 1.1 kg |
| Type | IGBT KIT |
| Weight | 1.4 kg |
| Type | IGBT KIT |
| Weight | 1.1 kg |
| Type | IGBT KIT |
| Weight | 1.4 kg |
| Type | SAFETY RELAY |
| Weight | 0.4 kg |
| Type | SAFETY RELAY |
| Weight | 0.4 kg |
| Voltage supply | 5 VDC ±10 % 10...30 VDC |
| Consumption typ. | 60 mA (5 VDC, w/o load) 40 mA (24 VDC, w/o load) |
| Pulses per revolution | 4096...320000 |
| Operating temperature | -20...+85 °C |