Measurement range
k=1: 10,0 ВµS/cm - 20,0 mS/cm
Process temperaturemax. 135В°C
(max. 275В°F)
max. 16 bar at 20°С
(max. 232psi at 68В°F)
Measurement range
k=1: 10 ВµS/cm to 20 mS/cm
Process temperature-20 to 135 В°C at 3.5 bar abs
(-4 to 275 В°F at 50 psi)
17 bar abs at 20 В°C
(246 psi at 68 В°F)
| Type | DATA CABLE |
| Weight | 0.26 kg |
7-pin MIL connector, robust design for industrial applications, high mechanical durability.
| Type | Connector |
| Type | Connector |
| Type | Installation accessories |
| Type | Installation accessories |
| Type | Installation accessories |
| Type | Installation accessories |
| Type | Installation accessories |
| Weight | 0.31 kg |
| Type | Installation accessories |
| Weight | 34 kg |
| Type | Installation accessories |
| Weight | 3.6 kg |
| Type | Installation accessories |
| Type | Installation accessories |
| Type | Installation accessories |
| Type | Installation accessories |
| Type | Installation accessories |
| Type | Installation accessories |
| Type | Installation accessories |
| Weight | 2 kg |
| Type | Installation accessories |
| Weight | 0.34 kg |
| Type | DATA CABLE |
| Weight | 0.41 kg |
| Type | DATA CABLE |
| Weight | 0.25 kg |
| Type | Installation accessories |
| Type | DATA CABLE |
| Weight | 0.11 kg |
| Type | DATA CABLE |
| Weight | 0.11 kg |
| Type | Control panel retrofit kit |
| Type | PLASTIC HOUSING |
| Weight | 0.15 kg |
| Type | DATA CABLE |
| Weight | 0.1 kg |