Hohner SERIE CS30
Parallel absolute encoder. Offers excellent performance in general automation applications. Singleturn resolution up to 13 bits. Ext. diam. 90 mm. Shaft Ш 12 mm
Hohner SERIE CS30I
Inox (stainless steel) variant of CS30 series. Parallel absolute encoder. IP67 protection. Designed for durability in wet or aggressive conditions without compromising on performance.
- C95/CP95 Accessory
- Mounting Brackets
- C95/CP95 Accessory
- Mounting Brackets
- C95/CP95 Accessory
- Mounting Brackets
- C95/CP95 Accessory
- Mounting Brackets
Flanged type lift check valve PN40
Lift bolted bonnet check valve with spring TRIM 8 - 800 Lbs - BSP
Lift bolted bonnet check valve with spring TRIM 8 - 800 Lbs - NPT
Lift bolted bonnet check valve with spring TRIM 8 - 800 Lbs - SW
Ball type bolted bonnet check valve without spring TRIM 8 - 800 Lbs - NPT
Ball type bolted bonnet check valve without spring TRIM 8 - 800 Lbs - SW
Ball type bolted bonnet check valve without spring TRIM 10 - 800 Lbs - NPT
Ball type bolted bonnet check valve without spring TRIM 10 - 800 Lbs - SW
Eaton 109382
CSF16T, CSF26
horizontal, in-line high efficiency filter used to remove contaminate particles from steam
CSG-FB, CSG-HS, m-CSG
CSM-E, CSM-K, CSM-PD
Control Unit for the control of indirect steam generator systems
- Color sensor in a new miniature housing
- Static and automatic teach-in method using control panel or IO-Link. Over IO-Link up to 8 colors teachable.
- Improved gloss behavior
CSM-WN11124P COLORSENSOR art. 1082174
- Color sensor in a new miniature housing
- Static and automatic teach-in method using control panel or IO-Link. Over IO-Link up to 8 colors teachable.
- Improved gloss behavior
- High resistance to salt water
- Suitable for usage in corrosive enviroments of C4 category
- Two color status LED for easy installation
- 25-bit multiturn
- Y: Device specific encoder parameter settings
Stainless Steel Y-strainer
| Type | TIME RELAY |
| Weight | 0.15 kg |
Festo CTEU
| Protocol | CC-Link |
| Operational voltage range DC | 18 V - 30 V |
| Intern power consumption nominal operating voltage | Typ. 70 mA |
| Field bus, protocol | CC-LINK ® |
Festo CTEU
| Protocol | CANopen |
| Operational voltage range DC | 18 V - 30 V |
| Intern power consumption nominal operating voltage | Typ. 65 mA |
| Field bus, protocol | CANopen |
Festo CTEU
| Protocol | EtherCAT |
| Operational voltage range DC | 18 V - 30 V |
| Intern power consumption nominal operating voltage | Typ. 60 mA |
| Field bus, protocol | EtherCAT ® |
Festo CTEU
| Protocol | EtherNet/IP - Modbus ® TCP |
| Operational voltage range DC | 18 V - 30 V |
| Intern power consumption nominal operating voltage | Typ. 65 mA |
Festo CTEU