Lenze i510-C0.37/230-1 16128670
Cabinet Drive
We ship
to United States of America
I51AE137B10V10000S - 0.37kW | 1 AC 230V
Item Number:
i510-C0.37/230-1 16128670
Delivery standard: 3-6 weeks, depending on the country.
Condition:
new
The price and delivery terms is not final. Please check with the manager.
Contact our experts
- Overview +
- Comments +
| Material number | 16128670 |
| Inverter product series | i510 Frequency inverter |
| Inverter | i510-C0.37/230-1 |
| Type | I51AE137B10V10000S |
| Rated power | 0.37 kW/0.5 HP |
| Rated mains voltage | 1/N/PE 230/240 V AC |
| Output current | 2.4 A |
| RFI filter | Integrated |
| Output frequency | 0-599 Hz |
| I/O extension | Basic I/O |
| Fieldbus network | Without |
| Mounting location | Control cabinet |
| Coating | coated |
| Mot power | 0.37 kW |
| Generation | A |
| Application area (geographic) | EU |
| Mot power | 0.50 HP |
| Degree of protection spec. | IP20 |
| Weight | 0.869 KG |
Buy Lenze i510-C0.37/230-1 16128670 with the best possible price and delivery terms on eltra-trade.com
You will find a lot of industrial electrical products on eltra-trade.com. We have the status of the official representative of many European brands. We deliver to any country in the world. Our company is not an official distributor of all brands, but we can offer you competitive prices for all items in our catalog. We provide accurate delivery time information at the very beginning. We are the partner who can trust.
People also buy
Comments
No comments yet