Lenze i510-C0.37/230-2 16129754
Cabinet Drive
We ship
to United States of America
I51AE137D10V00001S - 0.37kW | 3PE 230/240V | CanOpen or ModBus RTU
Item Number:
i510-C0.37/230-2 16129754
Delivery standard: 3-6 weeks, depending on the country.
Condition:
new
The price and delivery terms is not final. Please check with the manager.
Contact our experts
- Overview +
- Comments +
| Material number | 16129754 |
| Inverter product series | i510 Frequency inverter |
| Inverter | i510-C0.37/230-2 |
| Type | I51AE137D10V00001S |
| Rated power | 0.37 kW/0.5 HP |
| Rated mains voltage | 1/N(3)/PE 230/240 V AC |
| Output current | 2.4 A |
| RFI filter | not integrated |
| Output frequency | 0-599 Hz |
| I/O extension | Basic I/O |
| Fieldbus network | CANopen/Modbus RTU |
| Mounting location | Control cabinet |
| Coating | coated |
| Mot power | 0.37 kW |
| Generation | A |
| Application area (geographic) | EU |
| Mot power | 0.50 HP |
| Degree of protection spec. | IP20 |
| Weight | 0.931 KG |
Buy Lenze i510-C0.37/230-2 16129754 with the best possible price and delivery terms on eltra-trade.com
Eltra Trade s.r.o. is a global leader in industrial automation supply. Our extensive catalog includes top brands, with worldwide delivery and competitive pricing. We focus on customer satisfaction and reliability. Experience our exceptional service and support for your automation needs.
People also buy
Comments
No comments yet