Lenze i510-C0.37/400-3 16129217
Cabinet Drive
We ship
to United States of America
I51AE137F10V10000S - 0.37kW | 3AC 400/480V
Item Number:
i510-C0.37/400-3 16129217
Delivery standard: 3-6 weeks, depending on the country.
Condition:
new
The price and delivery terms is not final. Please check with the manager.
Contact our experts
- Overview +
- Comments +
| Material number | 16129217 |
| Inverter product series | i510 Frequency inverter |
| Inverter | i510-C0.37/400-3 |
| Type | I51AE137F10V10000S |
| Rated power | 0.37 kW/0.5 HP |
| Rated mains voltage | 3/PE 400/480 V AC |
| Output current | 1.3/1.1 A |
| RFI filter | Integrated |
| Output frequency | 0-599 Hz |
| I/O extension | Basic I/O |
| Fieldbus network | Without |
| Mounting location | Control cabinet |
| Coating | coated |
| Mot power | 0.37 kW |
| Generation | A |
| Application area (geographic) | EU |
| Mot power | 0.50 HP |
| Degree of protection spec. | IP20 |
| Weight | 0.876 KG |
Buy Lenze i510-C0.37/400-3 16129217 with the best possible price and delivery terms on eltra-trade.com
Eltra Trade s.r.o. offers comprehensive industrial automation solutions. With a wide selection of products and express delivery options, we meet your demands efficiently. Our commitment to quality and customer satisfaction sets us apart. Experience the difference with our reliable services.
People also buy
Comments
No comments yet