Lenze i510-C0.75/230-1 16128756
Cabinet Drive
We ship
to United States of America
I51AE175B10V10000S - 0.75kW | 1 AC 230V
Item Number:
i510-C0.75/230-1 16128756
Delivery standard: 3-6 weeks, depending on the country.
Condition:
new
The price and delivery terms is not final. Please check with the manager.
Contact our experts
- Overview +
- Comments +
| Material number | 16128756 |
| Inverter product series | i510 Frequency inverter |
| Inverter | i510-C0.75/230-1 |
| Type | I51AE175B10V10000S |
| Rated power | 0.75 kW/1 HP |
| Rated mains voltage | 1/N/PE 230/240 V AC |
| Output current | 4.2 A |
| RFI filter | Integrated |
| Output frequency | 0-599 Hz |
| I/O extension | Basic I/O |
| Fieldbus network | Without |
| Mounting location | Control cabinet |
| Coating | coated |
| Mot power | 0.75 kW |
| Generation | A |
| Application area (geographic) | EU |
| Mot power | 1.00 HP |
| Degree of protection spec. | IP20 |
| Weight | 1.09 KG |
Buy Lenze i510-C0.75/230-1 16128756 with the best possible price and delivery terms on eltra-trade.com
Eltra Trade s.r.o. is a fast-developing company in supplying industrial automation components. We offer 50+ automation equipment brands. We can arrange the fastest delivery for you. When purchasing from our company, you receive quality products at low prices. We always meet delivery deadlines. We want your business to develop, improve and flourish.
People also buy
Comments
No comments yet