Lenze i510-C0.75/230-2 16132455
Cabinet Drive
We ship
to United States of America
I51AE175D10V00001S - 0.75kW | 3PE 230/240V | CanOpen or ModBus RTU
Item Number:
i510-C0.75/230-2 16132455
Delivery standard: 3-6 weeks, depending on the country.
Condition:
new
The price and delivery terms is not final. Please check with the manager.
Contact our experts
- Overview +
- Comments +
| Material number | 16132455 |
| Inverter product series | i510 Frequency inverter |
| Inverter | i510-C0.75/230-2 |
| Type | I51AE175D10V00001S |
| Rated power | 0.75 kW/1 HP |
| Rated mains voltage | 1/N(3)/PE 230/240 V AC |
| Output current | 4.2 A |
| RFI filter | not integrated |
| Output frequency | 0-599 Hz |
| I/O extension | Basic I/O |
| Fieldbus network | CANopen/Modbus RTU |
| Mounting location | Control cabinet |
| Coating | coated |
| Mot power | 0.75 kW |
| Generation | A |
| Application area (geographic) | EU |
| Mot power | 1.00 HP |
| Degree of protection spec. | IP20 |
| Weight | 1.15 KG |
Buy Lenze i510-C0.75/230-2 16132455 with the best possible price and delivery terms on eltra-trade.com
Eltra Trade s.r.o. delivers top-quality industrial control products. Our extensive inventory ensures you find the parts you need, with worldwide delivery options. We offer competitive prices and personalized service. Get in touch today to see how we can support your business effectively and efficiently.
People also buy
Comments
No comments yet