Lenze i510-C0.75/400-3 16129214
Cabinet Drive
We ship
to United States of America
I51AE175F10V10000S - 0.75kW | 3AC 400/480V
Item Number:
i510-C0.75/400-3 16129214
Delivery standard: 3-6 weeks, depending on the country.
Condition:
new
The price and delivery terms is not final. Please check with the manager.
Contact our experts
- Overview +
- Comments +
| Material number | 16129214 |
| Inverter product series | i510 Frequency inverter |
| Inverter | i510-C0.75/400-3 |
| Type | I51AE175F10V10000S |
| Rated power | 0.75 kW/1 HP |
| Rated mains voltage | 3/PE 400/480 V AC |
| Output current | 2.4/2.1 A |
| RFI filter | Integrated |
| Output frequency | 0-599 Hz |
| I/O extension | Basic I/O |
| Fieldbus network | Without |
| Mounting location | Control cabinet |
| Coating | coated |
| Mot power | 0.75 kW |
| Generation | A |
| Application area (geographic) | EU |
| Mot power | 1.00 HP |
| Degree of protection spec. | IP20 |
| Weight | 1.09 KG |
Buy Lenze i510-C0.75/400-3 16129214 with the best possible price and delivery terms on eltra-trade.com
eltra-trade.com is your go-to source for industrial electrical parts. Our extensive product range includes various automation equipment, available for fast worldwide delivery. We guarantee high quality and competitive pricing. Make us your trusted partner for all your electrical supply needs.
People also buy
Comments
No comments yet