Lenze i510-C0.75/400-3 16129757
Cabinet Drive
We ship
to United States of America
I51AE175F10V10001S - 0.75kW | 3AC 400/480V | CanOpen or ModBus RTU
Item Number:
i510-C0.75/400-3 16129757
Delivery standard: 3-6 weeks, depending on the country.
Condition:
new
The price and delivery terms is not final. Please check with the manager.
Contact our experts
- Overview +
- Comments +
| Material number | 16129757 |
| Inverter product series | i510 Frequency inverter |
| Inverter | i510-C0.75/400-3 |
| Type | I51AE175F10V10001S |
| Rated power | 0.75 kW/1 HP |
| Rated mains voltage | 3/PE 400/480 V AC |
| Output current | 2.4/2.1 A |
| RFI filter | Integrated |
| Output frequency | 0-599 Hz |
| I/O extension | Basic I/O |
| Fieldbus network | CANopen/Modbus RTU |
| Mounting location | Control cabinet |
| Coating | coated |
| Mot power | 0.75 kW |
| Generation | A |
| Application area (geographic) | EU |
| Mot power | 1.00 HP |
| Degree of protection spec. | IP20 |
| Weight | 1.12 KG |
Buy Lenze i510-C0.75/400-3 16129757 with the best possible price and delivery terms on eltra-trade.com
eltra-trade.com provides top-notch industrial control components. Our online catalog features a diverse selection of products, all available for fast delivery. Benefit from our competitive prices and excellent customer support. Trust us to meet your automation equipment requirements.
People also buy
Comments
No comments yet