Lenze i510-C1.1/230-2 16142329
Cabinet Drive
We ship
to United States of America
I51AE211D10V00000S - 1.1kW | 3PE 230/240V
Item Number:
i510-C1.1/230-2 16142329
Delivery standard: 3-6 weeks, depending on the country.
Condition:
new
The price and delivery terms is not final. Please check with the manager.
Contact our experts
- Overview +
- Comments +
| Material number | 16142329 |
| Inverter product series | i510 Frequency inverter |
| Inverter | i510-C1.1/230-2 |
| Type | I51AE211D10V00000S |
| Rated power | 1.1 kW/1.5 HP |
| Rated mains voltage | 1/N(3)/PE 230/240 V AC |
| Output current | 6 A |
| RFI filter | not integrated |
| Output frequency | 0-599 Hz |
| I/O extension | Basic I/O |
| Fieldbus network | Without |
| Mounting location | Control cabinet |
| Coating | coated |
| Mot power | 1.10 kW |
| Generation | A |
| Application area (geographic) | EU |
| Mot power | 1.50 HP |
| Degree of protection spec. | IP20 |
| Weight | 1.5 KG |
Buy Lenze i510-C1.1/230-2 16142329 with the best possible price and delivery terms on eltra-trade.com
Eltra Trade s.r.o. provides complete industrial automation solutions. With a wide selection of products and efficient delivery options, we meet your needs effectively. Our focus on quality and customer satisfaction distinguishes us. Experience our exceptional service and support for your automation needs.
People also buy
Comments
No comments yet