Lenze i510-C1.5/230-2 16128935
Cabinet Drive
We ship
to United States of America
I51AE215D10V00000S - 1.5kW | 3PE 230/240V
Item Number:
i510-C1.5/230-2 16128935
Delivery standard: 3-6 weeks, depending on the country.
Condition:
new
The price and delivery terms is not final. Please check with the manager.
Contact our experts
- Overview +
- Comments +
| Material number | 16128935 |
| Inverter product series | i510 Frequency inverter |
| Inverter | i510-C1.5/230-2 |
| Type | I51AE215D10V00000S |
| Rated power | 1.5 kW/2 HP |
| Rated mains voltage | 1/N(3)/PE 230/240 V AC |
| Output current | 7 A |
| RFI filter | not integrated |
| Output frequency | 0-599 Hz |
| I/O extension | Basic I/O |
| Fieldbus network | Without |
| Mounting location | Control cabinet |
| Coating | coated |
| Mot power | 1.50 kW |
| Generation | A |
| Application area (geographic) | EU |
| Mot power | 2.00 HP |
| Degree of protection spec. | IP20 |
| Weight | 1.5 KG |
Buy Lenze i510-C1.5/230-2 16128935 with the best possible price and delivery terms on eltra-trade.com
eltra-trade.com provides top-quality industrial control components. Our online catalog features a wide range of products to meet your specific requirements. Enjoy the convenience of consolidated shipments and competitive pricing. Join our satisfied customers who rely on us for their automation solutions.
People also buy
Comments
No comments yet