Omron E2E-S05S12-MC-B1
Inductive sensor
Omron E2E-S05S12-MC-B1
We ship to United States of America
Omron e2e s05s12 mc b1
Item Number: E2E-S05S12-MC-B1
41.71
Total price: 41.71
Delivery standard: 3-6 weeks, depending on the country.
Condition: new
The price and delivery terms is not final. Please check with the manager.
Contact our experts
  • Overview +
  • Comments +
Technical characteristics:
  • Size: M5
  • Sensing distance: 1.2 mm
  • Connection: M8 connector
  • Housing material: stainless steel
  • Length of threaded part: 14 mm
  • Total length: 40 mm