61F-GP-N 110VAC - Omron relay
art. 61FC0003B
Omron 61f ls cp08 nra - Conduct Level Plug-in
art. 61FC0002D
Omron 61f ls cp11 nra - Conduct Level Plug-in
Burkert 6213EV servo-driven 2-way diaphragm valve
- Nominal diameter: 1/4" to 2"
- Nominal pressure: up to 16 bar
- Rated temperature: -10 to 120 °C
- Voltage: 24 V DC, 24 V AC, 230 V AC
Burkert 62461 Two-position pneumatic valve
- Type: Two-position
- Diameter: 1/4 inch
- Maximum pressure: 10 bar
- Type of drive: Servo-pneumatic
PSEN op2S-1-1
- Operating temperature: from -25°C to +55°C.
- Climatic resistance: complies with the EN 60068-2-3 standard.
- Air humidity: up to 95% relative humidity at a temperature of 40°C.
- Vibration resistance: complies with EN 60068-2-6.
- Impact resistance: withstands an impact load of up to 30g.
PSEN op4S-1-2
- Supply voltage: 10 ... 30 VDC
- Current consumption: max. 150 mA
- Output signal: PNP or NPN selectable
- Switching capacity: max. 200 mA
- Voltage drop: max. 2 V
- Reverse polarity protection: Yes
- Short-circuit protection: Yes
PSEN op2H-s-30-060/1
- Operating temperature: 0 - 55 °C
- Relative humidity: 95% at 40 °C
- Condensation: Not allowed
PSEN op4F-s-14-030/1
- Operating temperature: 0 - 55 °C
- Relative humidity: 95% at 40 °C
- Condensation: not allowed
- Degree of protection: IP67 (according to the EN 60529 standard)
- Vibration resistance: according to EN 60068-2-6
- Impact resistance: 10g as standard
PSEN op4H-s-30-060/1
- Relative humidity: 95% at 40 °C
- Condensation: Not allowed
- Vibration resistance: Meets EN 60068-2-6 standard
- Impact resistance: 10g
PSEN op4H-s-30-090/1
- Supply voltage: 24 V DC
- Protection type, housing: IP67
- Application in accordance with: CLC/TS 61496-2; EN 61496-1
- Ambient temperature: 0 - 55 °C
PSEN op4H-s-30-120/1
- Number of OSSD Outputs: 2
- Climatic Suitability Standard: EN 60068-2-3
- Humidity Rating: 95 % r.h. at 40 °C
- Condensation Permitted: No
PSEN op4H-s-30-150/1
- Humidity rating: 95 % r.h. at 40 °C
- Condensation permitted: No
- Vibration to standard: EN 60068-2-6
- Shock resistance: 10g
- Protection type standard: EN 60529
- Protection type, housing: [Missing information]
- Reaction time: 25 ms
PSEN op4B-4-120/1
- Ambient temperature: -10 to 55 °C
- Relative humidity: 95% at 50 °C
- Condensation: not allowed
- Vibration: according to EN 60068-2-6
- Impact resistance: 10g
- Degree of protection against dust and moisture: 2
- Degree of protection according to the standard: EN 60529
| Type | DECK, PLASTIC |
| Weight | 1 kg |
PM864AK01
- Intrinsically Safe, 4 ... 20 mA proportional valve
- Pneumatic connections 10 mm compression ferrule tube fittings
- ATEX certification
- Maximum flow of around 8 scfm
- Closed loop flow rate control for precise dilution applications
PROFIBUS, CI854AK01 DATA INTERFACE
| Type | INPUT BRIDGE PROT AIBP-61 SP KIT |
| Weight | 0.1 kg |
| Type | INPUT BRIDGE CONT AINP-01C SP KIT |
| Weight | 0.14 kg |
RRFCU5611; RFI-FILTER KIT
| Type | VARISTOR UNIT SP RVAR5612 |
| Weight | 0.33 kg |
| Type | DISC.RESISTOR SP NXBU 3X6,8K 65W |
| Weight | 0.17 kg |
| Type | T-F HYBRID SP KIT NRED-61, 16328 |
| Weight | 0.26 kg |
- 170M6414
- 1000A, 690V
- Fuse 6,9URD32TTF1000
- 1000A
- 690V
| Type | FAN UNIT, 230V WS FAN 230 |
| Weight | 6.03 kg |
ABB FS225R12KE3/AGDR-71C S for work with low voltage AC drives.
| Type | WIRE SET ACS800-104-XXXX-3 |
| Weight | 0.13 kg |
ASSEMBLY KIT, R7I/R8ILC
Siemens 6AG10672AA000AA2
6AG1067 SERIES SINAMICS G120D TRAININGS CASE MOTOR CAN BE INDIVIDUALLY SELECTED WHEN ORDERING (THESE ARE NOT INCLUDED IN THE PRICE) WXHXD (MM):, A&DSE/SIDEMO, 47 Kg