| Type | Installation accessories |
| Weight | 0.1 kg |
| Type | Installation accessories |
| Type | Cabinet Lighting - Only in ACU |
| Type | Installation accessories |
Cable GigE M12X/RJ45, 15.0m. Gigabit Ethernet interface cable (CAT6A) with X-Coded screw lock connector (M12/8-pin), length 15.0 m, weight: ≤ 1050 g
| Type | SUPPORT, PLASTIC |
| Weight | 0.002 kg |
Festo CACR
Festo CACR
| Type | POWER RESISTOR |
| Weight | 0.2 kg |
| Type | CHARGING RESISTOR |
| Weight | 0.3 kg |
| Type | AUX. CONTACT FOR CONTACTORS |
| Weight | 0.04 kg |
| Type | AUX. CONTACT FOR CONTACTORS |
| Weight | 0.04 kg |
| Type | Installation accessories |
art. 11230359
- M12, female, A-coded, 12-poles- PUR, 500 cm, shielded, free cable end
- Dragchain capable
- Head A: IP67
- Cable: good resistance against chemicals, flames, oils
- Halogen free
art. 11230360
- M12, female, A-coded, 12-poles- PUR, 1000 cm, shielded, free cable end
- Dragchain capable
- Head A: IP67
- Cable: good resistance against chemicals, flames, oils
- Halogen free
Festo CAMC
Festo CAMC
Festo CAMC
Festo CAMC
Festo CAMC
| Type | Communication gateways |
| Weight | 0.05 kg |
| Type | Capacitor |
| Type | Capacitor |
| Type | Capacitor |
| Type | C878AE24600AA2J |
| Weight | 0.06 kg |
| Type | CHARGING POWER SU DCP-1500-05 |
| Weight | 35 kg |