art. 10119342
Capacitive proximity sensorsCFAM 30P1600/S14 with-25...+75 °C,< 200 mA,4 ... 15 mm
art. 10242153
| nominal sensing distance Sn | 10 mm |
| nominal sensing distance Sn adjustable | 2 ... 10 mm |
| mounting type | flush |
| output circuit | PNP make function (NO) |
| operating temperature | -25 ... +75 °C |
art. 11076113
| nominal sensing distance Sn | 2 mm |
| mounting type | flush |
| GND electrode | no |
| operating temperature | -25 ... +75 °C |
art. 11076114
| nominal sensing distance Sn | 4 mm |
| mounting type | flush |
| GND electrode | no |
| operating temperature | -25 ... +75 °C |
art. 11076117
| nominal sensing distance Sn | 12 mm |
| mounting type | flush |
| GND electrode | no |
| operating temperature | -25 ... +75 °C |
art. 11076115
| nominal sensing distance Sn | 15 mm |
| mounting type | non-flush |
| GND electrode | no |
| operating temperature | -25 ... +75 °C |
art. 11076814
| nominal sensing distance Sn | 8 mm |
| mounting type | flush |
| GND electrode | no |
| operating temperature | -25 ... +75 °C |
art. 11093423
| nominal sensing distance Sn | 8 mm |
| mounting type | flush |
| GND electrode | no |
| operating temperature | -25 ... +75 °C |
art. 11092585
| nominal sensing distance Sn | 15 mm |
| mounting type | non-flush |
| GND electrode | no |
| operating temperature | -25 ... +75 °C |
art. 10236451
Operational characteristics:nominal sensing distance Sn15 mm,nominal sensing distance Sn adjustable4 ... 15 mm,mounting type:flush,output circuit: PNP make function (NO),operating temperature-25 ... +75 °C
art. 10238893
| nominal sensing distance Sn | 15 mm |
| nominal sensing distance Sn adjustable | 4 ... 15 mm |
| mounting type | flush |
| output circuit | PNP make function (NO) |
| operating temperature | -25 ... +75 °C |
CFS50-AGV01X03 MOTORFEEDBACK art. 1064516Incremental motor feedback system rotation sensor